SAFAGA 28.04 – 05.05.2024

SAFAGA to małe portowe miasteczko położone 50 km na południe od tłocznej Hurghady. Riviera Morza Czerwonego, bo tak można ją nazwać charakteryzuje się pięknymi rafami koralowymi. Safaga jest o wiele rzadziej odwiedzana przez turystów niż Dahab, Sharm el El-Sheikh czy Hurghada, dzięki czemu tutejsze rafy są nieomal niezniszczone. Pod wodą spotyka się więcej ryb niż nurków. Tobia Arbaa i Tobia Hamra to dwa łańcuchy raf koralowych, tworzących niepowtarzalne podwodne krajobrazy.

 

PRZELOT, TRANSFER, HOTEL ALL-INCLUSIVE: 3509 PLN

Cena na dzień 16.09.2023

PAKIET NURKOWY: 260 € (10 nurkowań z łodzi)

 

Cena hotelu może ulegać zmianom, w zależności od daty rezerwacji. Wymagana jest zaliczka w wysokości 1000 PLN.

 W cenie

- przelot KATOWICE/WARSZAWA - HURGHADA - KATOWICE/WARSZAWA,
- transfer do/z Safagi,
- zakwaterowanie w 5-gwiazdkowym hotelu all inclusive - jedzenie oraz napoje alkoholowe i bezalkoholowe nielimitowane!
- WiFi w lobby i niektórych pokojach GRATIS (można dodatkowo kupić kartę internetową na lotnisku),
- pakiet 10 nurkowań z łodzi (2 nurkowania dziennie),
- butle 12 l i balast,
- na łodzi: lunch na łodzi, woda, cola do lunchu, kawa herbata,
- miejscowe podatki i opłaty,
- przewodnik.

 

Nurkowanie
Rafy w okolicach Safagi uważane są za jedne z najpiękniejszych na świecie. Dodatkowo ich atrakcyjność podnosi fakt, że są one niezwykle różnorodne – występują tu zarówno płytko położone rozległe rafy, wystające z piaszczystego dna niewielkie słupy i koralowe wysepki, stanowiące raj dla kłębiącego się morskiego życia, oraz sięgające gigantycznych głębokości podwodne ściany, będące miejscem żerowania licznych gatunków ryb. W planach nurkowanie na wraku Salem Express.

Wypływamy z portu przy hotelu rano na dwa nurkowania i wracamy do hotelu ok. godz. 15.00. A potem już do nocy korzystamy z atrakcji ośrodka. Możliwe wycieczki, wyjazd na quady po pustyni itp.

 

Zakwaterowanie
Amarina Abu Soma Resort 5* - bezpłatne: bardzo urozmaicone wyżywienie, napoje alkoholowe i bezalkoholowe, wifi, 4 baseny, aquapark, 4 restauracje, siłownia (7.00-21.00), plaża z bezpłatnymi leżakami, siatkówka plażowa, tenis stołowy, korty tenisowe, animacje, vouchery na kolacje w restauracji włoskiej, hinduskiej, azjatyckiej, itp. Płatne: masaże, fryzjer, pralnia, centrum nurkowe - wypłynięcia na nurkowania bezpośrednio z wybrzeża przy hotelu.

W pokoju: czajnik elektryczny, szklanki, kawa, lodówka, codziennie dostarczana butelkowa woda pitna, codzienne sprzątanie i zmiana ręczników.

 

Bagaż
Bagaż podręczny 5 kg oraz bagaż główny 20 kg.

 

Możliwe kursy i specjalizacje (PADI / ASTD) na tym wyjeździe:
- Advanced Open Water Diver - 1100 PLN
- Experienced Deep Diver - 1300 PLN
- Deep Diver - 700 PLN
- Nitrox Diver - 600 PLN
- Underwater Photography - 500 PLN
- Divemaster - 2500 PL

 

Procedura rezerwacji
Aby zarezerwować wyjazd, należy kliknąć "rezerwację miejsca" u góry strony, podając w wiadomości swój stopień nurkowy lub chęć zapisu na kurs OWD. W mailu zwrotnym zostanie przesłany numer konta do wpłaty zaliczki i dodatkowe informacje. Osoby towarzyszące, nienurkujące również mile widziane.

 

Script logo