MEKSYK 27.03 – 07.04.2020

 • Meksyk Cenoty

  Meksyk Cenoty

 • Angelita

  Angelita

 • Coba

  Coba

 • Wycieczka do Tulum

  Wycieczka do Tulum

 • Chichén Itzá

  Chichén Itzá

 

Meksyk – kraina kolorów i kontrastów. Podczas naszej piątej już podróży do Meksyku pokażemy Wam najwspanialsze, w tym mało znane cenoty oraz najważniejsze prekolumbijskie miasta Majów. Meksykańskie cenoty to jedno z najwspanialszych miejsc nurkowych, jakie można sobie wyobrazić i dlatego wracamy tam co roku.. Będziemy mieli okazję zanurkować w najbardziej znanych cenotach takich jak Dreamgate, Angelita, ale także zupełnie nieznanych i równie zapierających dech w piersiach cenotach: Maravilla, Taak Bi Ha, Taak Bi Lu i innych...

 

 


CENA: 7600 PLN
Cena dla osoby nienurkującej:  5300  PLN

Rezerwacja = wpłata zaliczki: 1500 PLN

 

W cenie:
- bilet z Warszawy do Cancun w obie strony, bagaż 23 kg + 12 kg;
- transfer Cancun-Playa del Carmen-Cancun;
- zakwaterowanie w apartamentach niedaleko sławnej piątej alei i plaży.
- 10 nurkowań w najpiękniejszych meksykańskich cenotach: butla, balast, przewodnik, mały lunch, transport.

 

Opcje dodatkowo płatne:
- nitrox 32%, dopłata za butlę 2 USD;
- dodatkowe nurkowania w cenotach, 2 zejścia 125 USD,
- dodatkowe nurkowania na lokalnej rafie, możliwość spotkania rekina tępogłowego, 2 zejścia 75 USD;
- nurkowanie na wyspie Cozumel, w zależności od liczebności grupy, 2 zejścia 100-135 USD;
- wycieczka do prekolumbijskich miast Majów: Coba, Chichén Itzá lub Tulum - wstęp i dojazd we własnym zakresie ok. 30 USD;
- wycieczka po Jukatanie z polskim przewodnikiem ok. 100 USD
- wycieczka na wyspę Cozumel (możliwość wypożyczenia jeepa, skutera lub roweru), bilet na prom ok. 10 USD.

PODRÓŻ DO MEKSYKU
AF 1247Y 27 marca FR WAWCDG SS1 06.35 09.10
AF 650Y 27 marca FR CDGCUN SS1 12.00 17.15
AF 651E 6 kwietnia MO CUNCDG SS1 18.25 11.15
AF 1346E 7 kwietnia TU CDGWAW SS1 13.00 15.20

Strefa czasowa w Playa del Carmen: minus 6 godzin.

Bagaż: rejestrowany 23 kg, podręczny: 12 kg.

NURKOWANIE
Meksykańskie Cenoty powstały około 1,5 miliona lat temu podczas ostatniego zlodowacenia, kiedy nastąpiło obniżenie się poziomu morza. W tym czasie w suchych pustych przestrzeniach z pomocą wody deszczowej rzeźbiącej podziemia Jukatanu utworzyły się przepiękne, niespotykane w innych częściach świata formy naciekowe: stalagmity, stalaktyty i stalagnaty. Kiedy lodowce stopniały i podniósł się poziom morza, a woda zalała wcześniej wykształcone formy powstały znane nam dziś Cenoty. W Meksyku znajduje się aż 3000 Cenotów, z czego jedynie połowa z nich została poddana eksploracji. Długość systemu podziemnych korytarzy wynosi ponad 500 kilometrów. W języku Majów słowo dzonot oznaczało przepastną, głęboką studnię. Były one dla nich tajemniczym wejściem do innego świata Xibali. Były także miejscem łączącym świat żywych i umarłych. Wierzono, że zamieszkuje je Chac - bóg wody, roślinności, deszczu i burzy. Dlatego też Majowie w Cenotach składali swoim bogom ofiary ze złota, jadeitu oraz ludzi. Nurkując w Cenotach, można natknąć się na szczątki złożonych w ofierze ludzi i pozostałości prekolumbijskich kultur. W planach 50-70-minutowe nurkowania w najpiękniejszych 10 zupełnie różnych i niepowtarzalnych cenotach:

 

Minimalne wymagania - AOWD
Mimo że lokalne przepisy umożliwiają nurkowanie w Cenotach płetwonurkom z certyfikatami OWD, to w rzeczywistości okazuje się to bardzo problematyczne. Nurkowanie w tym miejscu wymaga odpowiedniego "opływania" oraz dobrego opanowania kopnięć żabką. W związku z powyższym minimalnym akceptowanym przez nas poziomem na tym wyjeździe jest stopień AOWD lub równoważny.

 

ZAKWATEROWANIE
Apartamenty 2-osobowe z aneksem kuchennym. Do dyspozycji basen. Hotel mieści się w samym centrum Playa del Carmen, niedaleko plaży i Quinta Avenida - najsłynniejszej alei na wyspie Jukatan z licznymi sklepami, barami, punktami usługowymi i restauracjami serwującymi przepyszne meksykańskie dania. W odległości spaceru znajduje się wielki hipermarket Walmart z przystępnymi cenami produktów żywnościowych.

PLAYA DEL CARMEN
Miasto leży na wybrzeżu Morza Karaibskiego, naprzeciwko San Miguel de Cozumel, największego miasta na wyspie Cozumel, z którym ma połączenie promowe. Playa del Carmen to centrum turystyczne Jukatanu, gdzie nie sposób się nudzić. Poza sławną aleją nr 5 znajduje się tam wiele muzeów, szkoły językowe, kasyno, sklepy z pamiątkami, kluby nocne, bankomaty, terminal autobusowy ADO i colectivo, skąd można udać się do wielu ciekawych miejsc półwyspu.

Playa del Carmen posiada wiele sprawdzonych przez nas restauracji, gdzie serwowane są przepyszne meksykańskie potrawy i ogromne, świeżo wyciskane soki, których smaku nie da się zapomnieć.

 

 

Dodatkowe informacje
- ważność paszportu minimum 6 miesięcy;
- akceptowana w sklepach waluta: meksykańskie peso lub amerykańskie dolary;
- czas w Playa del Carmen: minus 6 godzin;
- napięcie w sieci w Meksyku: 110 V. Gniazdka elektryczne są przystosowane do wtyczek amerykańskich z dwoma cienkimi bolcami lub dwoma cienkimi i jednym okrągłym.

 

PROCEDURA REZERWACJI

Aby zarezerwować wyjazd, prosimy kliknąć na "rezerwację miejsca" u góry strony, podając w wiadomości swój stopień nurkowy (dotyczy nurków).


1500 zł  – zaliczka w momencie zgłoszenia.
6100 zł (nurek) / 3800 zł (nienurek) – płatne do 15.02.2020 r.

Script logo