MEKSYK 10.12-22.12.2019

 • Meksyk Cenoty

  Meksyk Cenoty

 • Casa Cenote

  Casa Cenote

 • Angelita

  Angelita

 • Coba

  Coba

 • Wycieczka do Tulum

  Wycieczka do Tulum

 • Chichén Itzá

  Chichén Itzá

 • Cozumel

  Cozumel

 • Plaża w Playa del Carmen

  Plaża w Playa del Carmen

 • Playa del Carmen

  Playa del Carmen

 • Bar Nativo

  Bar Nativo

 

Meksyk – kraina kolorów i kontrastów. Po raz czwarty wracamy do Meksyku na niezwykłą przygodę w piwnicach Majów! Meksykańskie cenoty to jedno z najwspanialszych miejsc nurkowych, jakie można sobie wyobrazić. Będziemy mieli okazje zanurkować w najbardziej znanych cenotach takich jak Dreamgate, Angelita, Chac Mool i Chikin Ha oraz Casa Cenote, gdzie być może przyjdzie nam znowu stanąć oko w oko z krokodylem...?

 

Tym razem pobyt o 2 dni dłuższy niż zazwyczaj!


CENA: 7500 zł
Cena dla osoby nienurkującej: 5200 zł

Rezerwacja = wpłata zaliczki: 500 zł

 

W cenie:
- bilet z Warszawy do Cancun w obie strony, bagaż 23 kg + 12 kg;
- transfer Cancun-Playa del Carmen-Cancun;
- zakwaterowanie w apartamentach blisko plaży i sławnej piątej alei;
- 10 nurkowań w najpiękniejszych meksykańskich cenotach: butla, balast, przewodnik, mały lunch, transport.

 

Opcje dodatkowo płatne:
- nitrox 32%, dopłata za butlę 2 USD;
- dodatkowe nurkowania w cenotach, 2 zejścia 125 USD,
- dodatkowe nurkowania na lokalnej rafie, możliwość spotkania rekina tępogłowego, 2 zejścia 75 USD;
- nurkowanie na wyspie Cozumel, w zależności od liczebności grupy, 2 zejścia 100-135 USD;
- wycieczka do prekolumbijskich miast Majów: Coba, Chichén Itzá lub Tulum - wstęp i dojazd we własnym zakresie ok. 30 USD;
- całodniowa wycieczka zorganizowana: park linowy + Coba. Rano rytuały majańskie, jazda na quadach, tyrolki, a następnie wyjazd do Coby - zwiedzanie ruin z przewodnikiem (na rowerze): 85 USD dorosły, 65 USD dziecko;
- wycieczka na wyspę Cozumel (możliwość wypożyczenia jeepa, skutera lub roweru), bilet na prom ok. 10 USD.

PODRÓŻ DO MEKSYKU
We wtorek, 10 grudnia 2019 r. o godz. 6.35 wyruszamy z lotniska Warszawa Okęcie liniami Air France. Jedna przesiadka na lotnisku Charles de Gaulle i o godz. 12.25 startujemy do Cancun, również liniami Air France. Na lotnisko Cancun docieramy o godz. 17.20, skąd prywatnymi busami jedziemy do Playa del Carmen.
Wracamy do Polski tą samą trasą i tymi samymi liniami.
Wylot z Cancun 21 grudnia o godz. 19.35, przylot na lotnisko Charles de Gaulle 22 grudnia o godz. 11.00, wylot z tegoż lotniska o godz. 14.10 i lądowanie w Warszawie o godz. 16.25.

Strefa czasowa w Playa del Carmen: minus 6 godzin.

Bagaż: rejestrowany 23 kg, podręczny: 12 kg.

NURKOWANIE
Meksykańskie Cenoty powstały około 1,5 miliona lat temu podczas ostatniego zlodowacenia, kiedy nastąpiło obniżenie się poziomu morza. W tym czasie w suchych pustych przestrzeniach z pomocą wody deszczowej rzeźbiącej podziemia Jukatanu utworzyły się przepiękne, niespotykane w innych częściach świata formy naciekowe: stalagmity, stalaktyty i stalagnaty. Kiedy lodowce stopniały i podniósł się poziom morza, a woda zalała wcześniej wykształcone formy powstały znane nam dziś Cenoty. W Meksyku znajduje się aż 3000 Cenotów, z czego jedynie połowa z nich została poddana eksploracji. Długość systemu podziemnych korytarzy wynosi ponad 500 kilometrów. W języku Majów słowo dzonot oznaczało przepastną, głęboką studnię. Były one dla nich tajemniczym wejściem do innego świata Xibali. Były także miejscem łączącym świat żywych i umarłych. Wierzono, że zamieszkuje je Chac - bóg wody, roślinności, deszczu i burzy. Dlatego też Majowie w Cenotach składali swoim bogom ofiary ze złota, jadeitu oraz ludzi. Nurkując w Cenotach, można natknąć się na szczątki złożonych w ofierze ludzi i pozostałości prekolumbijskich kultur.

 

W planach 50-70-minutowe nurkowania w najpiękniejszych 10 zupełnie różnych i niepowtarzalnych cenotach:

 

1. CHIKIN HA + CHAC MOOL
2. PONDEROSA + TAJMA HA
3. PIT + DOS OJOS
4. ANGELITA + CASA
5. DREAM GATE + CALAVERA

 

Minimalne wymagania - AOWD
Mimo że lokalne przepisy umożliwiają nurkowanie w Cenotach płetwonurkom z certyfikatami OWD, to w rzeczywistości okazuje się to bardzo problematyczne. Nurkowanie w tym miejscu wymaga odpowiedniego "opływania" oraz dobrego opanowania kopnięć żabką. W związku z powyższym minimalnym akceptowanym przez nas poziomem na tym wyjeździe jest stopień AOWD lub równoważny.

 

ZAKWATEROWANIE
Apartamenty 2-4-osobowe z aneksem kuchennym. Do dyspozycji basen. We wszystkich pomieszczeniach można korzystać z bezpłatnego Wi-Fi. Hotel mieści się w samym centrum Playa del Carmen, niedaleko plaży (na której można skorzystać z masażu) oraz bezpośrednio obok Quinta Avenida - najsłynniejszej alei na wyspie Jukatan z licznymi sklepami, barami, punktami usługowymi i restauracjami serwującymi przepyszne meksykańskie dania. W odległości spaceru znajduje się wielki hipermarket Walmart z przystępnymi cenami produktów żywnościowych.

PLAYA DEL CARMEN
Miasto leży na wybrzeżu Morza Karaibskiego, naprzeciwko San Miguel de Cozumel, największego miasta na wyspie Cozumel, z którym ma połączenie promowe. Playa del Carmen to centrum turystyczne Jukatanu, gdzie nie sposób się nudzić. Poza sławną aleją nr 5 znajduje się tam wiele muzeów, szkoły językowe, kasyno, sklepy z pamiątkami, kluby nocne, bankomaty, terminal autobusowy ADO i colectivo, skąd można udać się do wielu ciekawych miejsc półwyspu.

Playa del Carmen posiada wiele sprawdzonych przez nas restauracji, gdzie serwowane są przepyszne meksykańskie potrawy i ogromne, świeżo wyciskane soki, których smaku nie da się zapomnieć.

 

 

Dodatkowe informacje
- ważność paszportu minimum 6 miesięcy;
- akceptowana w sklepach waluta: meksykańskie peso lub amerykańskie dolary;
- czas w Playa del Carmen: minus 6 godzin;
- napięcie w sieci w Meksyku: 110 V. Gniazdka elektryczne są przystosowane do wtyczek amerykańskich z dwoma cienkimi bolcami lub dwoma cienkimi i jednym okrągłym.

 

PROCEDURA REZERWACJI

Aby zarezerwować wyjazd, prosimy kliknąć na "rezerwację miejsca" u góry strony, podając w wiadomości swój stopień nurkowy (dotyczy nurków).


500 zł – zaliczka w momencie zgłoszenia.
4000 zł – płatne do 15.07.2019 r.
3000 zł (nurek) / 700 zł (nienurek) – płatne do 15.10.2019 r.

Script logo