MALEDIWY 30.01-10.02.2019

 

 


CENA: 7999 zł
Cena dla osoby nienurkującej: 7200 złW cenie:
- bilet lotniczy na Male w obie strony z jedną przekąską na trasie do/z Frankfurtu i dwoma posiłkami na trasie do/z Male oraz napojami;
- transfer na wyspę Maamigili w obie strony;
- miejsce w pokoju dwuosobowym;
- śniadania i 1,5 l wody mineralnej każdego dnia;
- 10 nurkowań z łodzi: butla, balast, przewodnik, butelka wody mineralnej, ręcznik.

PODRÓŻ NA MALEDIWY
W środę, 30 stycznia o godz. 14.20 wyruszamy z lotniska Katowice Pyrzowice liniami Lufthansa. Jedna przesiadka we Frankfurcie i o godz. 19.15 startujemy do Male, również liniami Lufthansa. Stamtąd łodzią przepływamy na wysepkę Maamigili. Przed południem w czwartek powinniśmy być już na miejscu.
Wracamy tą samą trasą i tymi samymi liniami. Lądowanie w Katowicach w niedzielę, 10 lutego godz. 23.40.
Czas na Malediwach: +4 godziny.
Planowany powrót do Katowic: niedziela, 10 lutego, godz. 23.20.
Bagaż: rejestrowany 23 kg, podręczny: 8 kg + mała torebka.

NURKOWANIE
Nurkowania na Malediwach z całą pewnością zaliczyć możemy do najlepszych na świecie. Nurkowania są różnorodne: od pięknych ogrodów koralowych usytuowanych na białym piaszczystym dnie aż po strome ściany i nurkowania w prądach w kanałach między atolami. Różnorodne ławice ryb przepływające w niebieskiej toni są imponujące, podobnie jak spotkania z rekinami rafowymi, żółwiami, mantami, rekinami wielorybimi czy płaszczkami, a właśnie w lutym istnieją największe szanse na ich spotkanie.

Najlepsze nurkowania z reguły są w kanałach między atolami i na tzw. thilas, zwanych „zatopionymi rafami”. Są to rafy niesięgające powierzchni, na których często znajdziemy malownicze przewieszenia i jaskinie pokryte pięknymi koralowcami.
Do wyboru 35 miejsc nurkowych wokół wyspy. Nurkowania odbywają się z łodzi. W lutym temperatura powietrza wynosi 31 stopni, a wody 28 stopni – wystarczy zatem minimalna ilość balastu i cienka pianka! Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu na miejscu.

WYSPA MAAMIGILI
Wyspa ma ok. 1 km długości i 750 metrów szerokości. Otoczona jest białą dziewiczą plażą z 100 hektarami przepięknej rafy koralowej. Nie jest typowym resortem, ale wioską rybacką liczącą ok. 2 tys. mieszkańców, gdzie turystów jest bardzo niewielu. Za 20 lat Malediwy mają zniknąć z powierzchni ziemi, więc szansa zobaczenia tego archipelagu może się już nie powtórzyć...

ZAKWATEROWANIE
Pokój dwuosobowy, klimatyzacja, podłoga wyłożona kafelkami lub marmurem, szafa/garderoba, prysznic, łazienka, papier toaletowy, ręczniki, pościel, Wi-Fi. Naprzeciwko sklepu. Do portu, skąd łodzią wyruszamy na nurkowania: 100 m, śniadania serwowane są na górnym tarasie.

W okolicy panują doskonałe warunki do uprawiania rozmaitych form aktywnego wypoczynku, w tym nurkowania z rurką i akwalungiem. Możliwość wypożyczenia skutera wodnego. Na plaży można pograć w siatkówkę. Centrum nurkowe udostępnia kajaki bez opłaty.

Jedzenie to dla wielu jeden z głównych celów wyjazdu na Malediwy. Na Maamigili można zasmakować niedrogich smakowitych potraw w lokalnych restauracjach. Do wyboru kuchnia malediwska i międzynarodowa. Będzie możliwość wykupienia obiadu i kolacji w hotelu.

PROCEDURA REZERWACJI
1000 zł – zaliczka w momencie zgłoszenia.
3000 zł – płatne do 20.10.2018 r.
3999 zł (nurek), 3200 zł (nienurek) – płatne do 20.12.2018 r.

 

Script logo