GOZO - 20-28.10.2019

Zapraszamy na nasz coroczny wypad na wyspę Odyseusza. Gozo to bez wątpienia mekka nurków w Europie, a jednocześnie jedno z najtańszych miejsc nurkowych na świecie. Dla każdego coś miłego. Bezpieczne i przejrzyste wody, brak silnych prądów, malownicze formacje skalne, kawerny i wraki zadowolą każdego płetwonurka. Znajdą tu również coś dla siebie miłośnicy większych głębokości. Klimat słonecznej wyspy, na której przez 300 dni w roku świeci słońce, a także atmosfera i standard obsługi w centrum nurkowym gwarantują satysfakcję i sprawiają, że wracamy tu każdego roku.

 

CENA: 405 €

Cena dla osoby nienurkującej: 295 €

 

Zaliczka w wysokości 200 euro.

Druga rata w wysokości 205 euro (nurek) i 95 euro (osoba nienurkująca) płatna będzie w terminie do 15.09.19.

 

Cena zawiera
- zakwaterowanie w 4- lub 6-osobowych apartamentach z kuchnią,
- pakiet nurkowań rekreacyjnych z brzegu (10 nurkowań), butla, balast, transfer na miejsce nurkowe, przewodnik,
- transfer lotniskowy dla osób lecących z Katowic 19.10.2019, wylot godz. 7.10.

Cena nie zawiera:
- wyżywienia (jest za to w pełni wyposażona kuchnia),
- opłaty na prom 4,65 EUR,
- kursów i specjalizacji nurkowych,
- wypożyczenia sprzętu,
- przelotu: Wizzair i Ryanair z Katowic, Warszawy i Wrocławia (z bagażem podręcznym 10 kg i rejestrowanym 20 kg, ok. 500 zł w obie strony).

 

Przelot
Bilety należy zakupić we własnym zakresie.
Linie Wizzair: Katowice - Malta. Wylot z Katowic 20.10.2019 o godz. 06:05, wylot z Malty 28.10.2019 o godz. 09:50.

 

Nurkowanie
Marsalforn to najlepsza miejscówka na Gozo, gdzie znajdują się najbardziej znane miejsca do nurkowania. Są tu niezwykłe jaskinie, groty, strome podwodne stoki, skalne ściany, wąwozy, kominy, tunele i łuki. Z kolei na południowym wybrzeżu odwiedzimy wraki MV Xlendi, MV Cominoland i MV Karwela. Niezależnie od kwalifikacji uczestników nurkowania z przewodnikiem prowadzone są przez doświadczonych instruktorów. Na miejsca nurkowe dowożeni będziemy samochodami. W planach wyprawy znajdują się takie miejsca jak Blue Hole, Inland Sea, Double Arch, Middle Finger, Cathedral Cave i Billinghurst Cave. Za dodatkową opłatą ok. 30 euro możliwe są nurkowania z łodzi na wyspie Comino (Comino Caves) oraz u wybrzeży Malty (np. sławny wrak Um El Farroud). Temperatura powietrza i wody w październiku to ok. 24 st. C.

 

KURSY i SPECJALIZACJE
Wyjazd na Gozo stanowi doskonałą okazję do podniesienia swoich kwalifikacji. To świetne miejsce na zrobienie specjalizacji jaskiniowej Cavern Diver, której nie ma możliwości zrobić w kraju, ale także specjalizacji wrakowej Wreck Diver w bezpiecznych wodach na najprawdziwszych wrakach. W cenę wliczone są podręczniki i certyfikaty:

 

- Cavern Diver - 500 zł,
- Wreck Diver - 500 zł,
- AOWD - 900 zł,
- Experienced Diver ASTD - 900 zł (nurkowanie dekompresyjne),
- Enriched Air Diver (Nitroks) - 400 zł.

 

Prosimy o zgłoszenie chęci wzięcia udziału w kursie przed wyjazdem. Możliwe są też szkolenia i wyjazdy indywidualne na Gozo, ale oferta taka przygotowywana jest każdorazowo pod konkretne oczekiwania i nie jest łączona z wyprawami rekreacyjnymi.

Script logo