CHORWACJA VIS 19.06-26.06

Vis to najdalej wysunięta w morze zamieszkała wyspa Chorwacji. Niezwykle rozwinięta linia brzegowa, obejmująca aż 85 km, tworzy fenomenalne i bogate miejsca nurkowe zarówno dla nurkowania rekreacyjnego jak i technicznego. Według portalu European Best Destinations Zatoka Stiniva w południowo-wschodniej części wyspy to najpiękniejsza plaża Europy, w dodatku to nie jedyna z różnorodnych i wyjątkowych plaż Visu. Na nurków pod wodą czeka wiele atrakcji w postaci wraków jaskiń i artefaktów z czasów rzymskich. Przepiękne widoki, stare kościoły, malownicze uliczki, świetne knajpki, festiwale i koncerty tworzą niepowtarzalny klimat tej maleńkiej wyspy.

 

CENA: 420 € + dojazd

Rezerwacja = wpłata zaliczki 120 €

CENA UŚREDNIONA i zależna jest od terminu zgłoszenia i dostępnych apartamentów, których ilość na czas długiego weekendu bardzo maleje. Warto podjąć szybką decyzję.

 

Dojazd możliwy jest busem cena ok. 400 PLN (liczba miejsc ograniczona) lub transport własny.

 

W cenie:

- zakwaterowanie w kilkuosobowych apartamentach z kuchnią i łazienką,
- butla + balast,
- polskojęzyczny przewodnik,
- transport na miejsce nurkowe,
- jedno nurkowanie  nocne realizowane z brzegu lub z łodzi,
- bezpłatne wypożyczenie aparatu OLYMPUS z obudową.

 

Nurkowanie
W planach nurkowania rekreacyjne i techniczne - zgodnie z posiadanymi uprawnieniami. W przypadku nurkowań technicznych do podstawowej ceny pakietu należy doliczyć dodatkowe koszty związane z innymi mieszankami oddechowymi oraz wypożyczonym sprzętem. Codziennie wykonujemy dwa nurkowania, w sumie 8 nurkowań w tym jedno nocne. Nurkowania wykonujemy z łodzi - nurkowanie nocne może zostać przeprowadzone z brzegu. Zapewniony mamy transport na miejsca nurkowe. Wyspa oferuje nam fantastyczne wraki takie jak: wrak holownika Ursus, szczątki XVIII wiecznego Brygu, samolot B-24 Liberator, wrak olbrzymiego parowca Vassilios T oraz zjawiskowy kuter Fortunal. Jeśli czas i pogoda pozwolą, odwiedzimy nurkowe stanowisko archeologiczne znane z amfor i naczyń glinianych z II wieku p.n.e., a także interesujące groty i jaskinie. Na miejscu możliwość wypożyczenia dowolnego sprzętu.
Dopłata "TEC" do pakietu 8 nurkowań: 59 € - w cenie: twinset/sidemount albo butla stage/butla z powietrzem do przetoczenia, support powierzchniowy, przedłużony czas nurkowania.

Zakwaterowanie i zaplecze nurkowe
Prywatne apartamenty z kuchnią klimatyzacją i WiFi, w odległości max. 10 minut spacerem od centrum nurkowego. W centrum do dyspozycji mamy przestrzeń socjalną dla nurków, dwa magazyny na suszący się sprzęt, kompresorownię, toalety oraz "rebroom". W biurze znajduje się specjalne miejsce do ładowania latarek, komputerów, telefonów oraz kącik kawowy. Wyżywienie we własnym zakresie, bazując na wyposażonej w pełni kuchni i głównie tym, co przywieziemy z kraju.

Kursy nurkowania
Vis jest doskonałą lokalizacją do kursów nurkowania głębokiego jak np. Experienced Diver oraz ze względu na ilość wraków specjalizacji Wreck Diver. Zapraszamy więc na kursy i specjalizacje:

AOWD - 900 PLN
Experienced Diver (40 m + deco) - 900 PLN
Wreck Diver - 400 PLN
Nitrox Diver - 600 PLN
Cavern Diver - 600 PLN
Podwodna Fotografia - 400 PLN

 

Zapraszamy na film z naszej ostatniej wizyty na wyspie VIS.

 

Script logo