CHORWACJA 29.04 – 03.05.2023

 • Miasteczko nurkowe

  Miasteczko nurkowe

 • Taras przed domkiem

  Taras przed domkiem

 • Basen w ośrodku

  Basen w ośrodku

 • Wejście z brzegu

  Wejście z brzegu

 • Wejście z brzegu

  Wejście z brzegu

 • Centrum nurkowe

  Centrum nurkowe

 • Centrum nurkowe

  Centrum nurkowe

 • Nurkowanie z brzegu

  Nurkowanie z brzegu

 • Nurkowanie z brzegu

  Nurkowanie z brzegu

 • Nurkowanie z brzegu

  Nurkowanie z brzegu

 • Nurkowanie z brzegu

  Nurkowanie z brzegu

 • Domek

  Domek

 • Domek

  Domek

 • Domek

  Domek

 • Domek

  Domek

 • Rabac

  Rabac

 • Labin

  Labin

 • Labin

  Labin

Istria to półwysep z licznymi żwirowymi plażami. Fantastyczne miejsce do nurkowania, ale można tu również uprawiać wszystkie sporty wodne, a także turystykę pieszą. Średniowieczne miasteczko Labin jest oddalone o 9 km, a Rabac o 11 km. Centrum nurkowe znajduje się zaraz obok zakwaterowania. Na miejscu zapewniono bezpłatny prywatny parking. Na nurków pod wodą czeka wiele atrakcji w postaci jaskiń, formacji skalnych i wraków. Krystaliczna woda, świetna wizura, piękna pogoda - wymarzona majówka! Zwłaszcza, że w 2023 r. wystarczy wziąć tylko jeden dzień wolnego, aby spędzić aż pięć dni w Chorwacji.

 

CENA: 500 € + dojazd

Rezerwacja = wpłata zaliczki 100 €

 

W cenie:
- zakwaterowanie w 4-osobowych domkach z kuchnią i łazienką,
- trzy dni nielimitowanych nurkowań z brzegu,
- opieka polskich instruktorów,
- powietrze lub nitrox oraz butla + balast.

 

Można też wziąć swoją butlę i balast.

 

Cena dla osoby nienurkującej: 330  plus koszt dojazdu. 

 

Cena nie obejmuje: 
- wyżywienia - można zabrać własne z domu lub zamówić na miejscu: śniadania 5 EUR, obiad 9 EUR, kolacja 9 EUR,
- dojazdu - we własnym zakresie, w grupach po 3-4 osoby prywatnymi samochodami lub wypożyczonym busem.

 

Dojazd 
Odległość z Katowic 925 km. Na miejsce dojeżdżamy własnymi samochodami - dobieramy się w grupy po 3-4 osoby w samochodzie i dzielimy się kosztami paliwa oraz winiet. Istnieje możliwość wynajęcia busa - cena przejazdu od osoby to 550 zł. Osoby, które zadeklarują chęć kierowania busem płacą 450 zł. Wyjazd z Polski planujemy w sobotę rano, a powrót planujemy w środę 3 maja.


Zakwaterowanie i zaplecze nurkowe
To malownicze miasteczko nurkowe znajduje się na samym wybrzeżu, gdzie mieszczą się dwie rafy. Na miejscu jest restauracja z grillem, centrum nurkowania i basen bez krawędzi, gdzie osoby nienurkujące będą mogły odbyć intro. 

Zamieszkamy w przytulnych domkach holenderskich, każdy z 2 sypialniami, 2 łazienkami, kuchnią i tarasem oraz przepięknym widokiem na morze. Wyposażenie domku: klimatyzacja, wi-fi, bezpłatny zestaw kosmetyków, prysznic, papier toaletowy, ręczniki, pościel, biurko, część wypoczynkowa, prywatne wejście, telewizor, lodówka, kanały satelitarne, kuchenka mikrofalowa, czajnik elektryczny, meble ogrodowe, szafa, płyta kuchenna, stół, rozkładana sofa. Każdy domek dysponuje przechowalnią sprzętu nurkowego. Bezpłatny parking. W ośrodku są dostępne: masaże, plac zabaw dla dzieci, tenis stołowy, jazda na rowerze, nurkowanie, pralnia, zabiegi upiększające, plaża i restauracja. Supermarket znajduje się 3 minut spacerem od ośrodka.

 

Nurkowanie
Temperatura wody w maju wynosi 14 stopni. Jest kilka ciekawych tras nurkowych z łatwą nawigacją, ponieważ w większości przypadków można płynąć przy ścianie. Możliwość nurkowania z brzegu i wchodzenia do wody o dowolnym czasie stwarza idealne warunki dla różnego rodzaju kursów, również technicznych, gdyż z brzegu można zaliczyć nurkowania głębokie - do 60 m.

Na życzenie za dopłatą możliwe są nurkowania z łodzi. Przykładowe miejsca:

- Lina - wrak frachtowca o długości 90 m, który zatonął w 1914. Leży na głębokości 27-52 m. Ze względu na doskonałą widoczność sięgającą 40 m zarys wraku jest widoczny z powierzchni!

- Grota Nicolai na głębokości 8 m otoczona jest 40-metrowymi ścianami. Grota ma 24 m długości. Można tam spotkać homary, kraby, skorpeny, itd.

- Kanion Bambino na głębokości od 22 do 12 m.

- Felsentor - malownicze groty i kawerny na głębokości 38 - 14 m.


Wycieczka do miejscowości Labin i Rabac
Oddalone o 9 km miasteczko Labin zachwyca kolorowymi domkami, urokliwymi uliczkami, kafejkami, galeriami artystów. Znajdują się tu też muzea, park rzeźbiarski czy dzwonnica, na którą można się wspiąć, aby podziwiać roztaczający się widok na Kvarner i Učkę. Tuż obok Labin mieści się Rabac, gdzie znajdziemy wspaniałe plaże, na których można odpocząć w ostatnim dniu przed drogą powrotną do Polski.


Kursy nurkowania
W trakcie pobytu możliwość realizacji kursów i specjalizacji:

AOWD - 1100 PLN
Experienced Deep Diver ASTD - 1600 PLN
Deep Diver PADI - 800 PLN
Nitrox Diver - 700 PLN
Dry Suite Diver - 700 PLN
Podwodna Fotografia - 500 PLN

 

PROCEDURA REZERWACJI

Aby zarezerwować wyjazd, prosimy kliknąć na "rezerwację miejsca" u góry strony, podając w wiadomości preferowany sposób dojazdu z wymienionych powyżej. W mailu zwrotnym wyślemy nr konta do wpłaty zaliczki. Możliwość wpłaty w PLN lub EUR.

 

100 EUR  – zaliczka w momencie zgłoszenia.
400 EUR – płatne do 29.03.2023 r.

Script logo