ATTERSEE - październik

Przepiękne jezioro Attersee położone jest w samym centrum regionu Salzkammergut. Ma 20 km długości, 4 km szerokości. Rozciąga się na powierzchni  47 km kw. i posiada linię brzegową o długości 50 km. Najlepsze warunki do nurkowania panują tutaj wiosną i jesienią.

 

SZCZEGÓŁY WKRÓTCE

 

CENA: już wkrótce

Rezerwacja miejsca -.... PLN

 

Większość nurkowisk znajduje się wzdłuż wschodniego brzegu jeziora. Jadąc drogą przylegającą do samego jeziora, bez trudu odnajdziemy wszystkie najciekawsze miejsca. Są one oznaczone wielkimi przydrożnymi tablicami informacyjnymi dla nurków . Wystarczy się przy takiej tablicy się zatrzymać a znajdziemy na niej mapę nurkowiska z naniesionymi głębokościami i opisem wszystkich atrakcji czekających na nas pod powierzchnią wody.  Zwracajmy również uwagę na małe, niebieskie, przydrożne tabliczki z cyframi, które również są pomocne w odnajdywaniu interesujących nas stanowisk. Dodatkową wskazówką może być obecność nurków szykujących swój sprzęt na  małych parkingach przy poboczu jezdni. Od nich też z pewnością uzyskamy wiele dodatkowych i przydatnych informacji. Jest to ciekawy widok kiedy jadąc wzdłuż brzegu jeziora co chwilę spotykamy tego typu grupki wchodzące praktycznie wprost z ulicy do wody. Jezioro stanowi siedlisko różnych gatunków ryb - zwłaszcza sporych rozmiarów szczupaków, węgorzy, pstrągów i miętusów.

Miejsce bardzo popularne ze względu na głębokość jeziora i możliwość robienia kursów głębokich takich jak Deep Diver lub Experienced Diver, a także kursów technicznych. Ponieważ temperatura wody w jeziorach górskich zazwyczaj jest bardzo niska zaleca się nurkowanie w suchym skafandrze.

 

KURSY i SPECJALIZACJE możliwe do zrobienia:

 

- AOWD - 900 zł
- Dry Suit Diver - 400 zł,
- Experienced Diver ASTD - 900 zł (nurkowanie dekompresyjne),
- Enriched Air Diver (Nitroks) - 400 zł.

 

W cenie szkolenie, podręcznik drukowany lub PDF i certyfikat.

 

Script logo